4.3 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

що відомо на сьогодні – Златопіль
(zlatopil.com)

Найпопулярніші

19 липня невідомий стріляв у колишню нардепку Ірину Фаріон, яка пізніше померла в лікарні. Пошуки стрілка тривають, у поліції вже є кілька версій.

Замах на Фаріон та смерть у лікарні

19 липня невідомий здійснив замах на екс-нардепа Ірину Фаріон біля її будинку у Львові. З пораненням голови її одразу госпіталізували та проперували, але врятувати діячку не вдалось, Фаріон померла. Як розповів мер Львова “медики зробили все можливе, але поранення було несумісне з життям”.

Після того, як стало відомо про смерть Фаріон, справу перекваліфікували на “умисне вбивство”. Ця стаття передбачає покарання – позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років.

Розслідування: перші подробиці

Вже вночі, 20 липня, голова МВС Ігор Клименко провів брифінг, під час якого розповів про те, що вдалось дізнатись правоохоронцям за кілька годин розслідування злочину.

За його словами, до розслідування вбивства Ірини Фаріон залучена практично вся поліція Львова та частина поліції Львівської області. Також на місці працюють групи з Києва на чолі з заступником керівника Національної поліції та заступником керівника СБУ.

Вбивство готувалося

Як розповів Клименко під час брифінгу, стрілець готувався заздалегідь.

“Це не спонтанне вбивство. Скільки воно готувалося – два тижні чи тиждень, час покаже”, – сказав він.

Версії

Основними версіями злочину є громадська та політична діяльність, особиста неприязнь. Слідчі перевіряють й інші версії та мотиви злочину, зокрема замовне вбивство.

“Російський слід”

Крім того, за словами міністра не відкидаєтьться і “російський слід”.

“Ми аналізуємо всі чутки, перевіряємо, всю інформацію перевіряємо, в тому числі ту інформацію, що проходила через проросійські Telegram-канали”, – зазначив він.

Що відомо про стрілка та зброю, з якої стріляли у Фаріон

За словами Клименка, слідство дізналось і про те, що підозрюваний кілька днів перебував біля будинку Ірини Фаріон.

“Про цього чоловіка наразі нічого не відомо. Ми намагаємось встановити, що це за люди були, чи людина. Дійсно, ми можемо підтвердити, що кілька днів ця людина знаходилась в цьому одязі, який ви бачите на фото. Ця людина дійсно знаходилась біля будинку Ірини Фаріон у визначений час”, – сказав Клименко.

Щодо зброї, з якої стріляли у Фаріон, Клименко сказав наступне: “Відомо калібр. Гільза знайдена. Після розтину, після проведення судово-медичної експертизи ми будемо мати додаткову інформацію, але на все потрібен час”.

Незнайомець, якого помічали біля будинку Фаріон

Чим відома Ірина Фаріон

60-річна Ірина Фаріон народилася, виросла, навчалася і майже все життя працювала у Львові. Вона була відомою українською мовознавицею, змогла реалізуватися і в політиці. Майже 30 років професорка викладала у “Львівській політехніці”.

З 2005 року вона була членкинею консервативно-націоналістичної партії “Свобода”. В 2006-му Фаріон обрали депутаткою до Львівської обласної ради, а в 2012-му – народною депутаткою до парламенту. В обох випадках балотувалася вона від “Свободи”.

Під час роботи у Верховній Раді VІІ скликання, коли при владі були Віктор Янукович і “Партія регіонів”, вона виступала проти всіх ініціатив, що обмежували українську мову.

Фаріон також підтримувала заборону діяльності УПЦ (МП) в Україні.

“Я вважаю, що ця структура, яка називає себе Московським патріархатом, нічого спільного не має з християнством. Це одна з найбільших загроз для вільного і самодостатнього розвитку України. І до того часу, поки ця інституція буде окуповувати Києво-Печерську лавру, до того часу українець буде поневолений”, – висловлювалася професорка ще в 2008 році.

На позачергових виборах у 2014 році “Свобода” не пройшла до Верховної Ради, тому Фаріон повернулася до Львова і продовжила займатися викладацькою діяльністю.

Як пише ZAXID.NET, упродовж 2013–2019 років Ірина Фаріон вела авторський телепроєкт “Велич особистості” на парламентському каналі “Рада”. Його метою була популяризація знань про знакові постаті української історії, культури, політики. Усього вийшло 160 програм.

Також Фаріон була засновницею та авторкою телевізійного проєкту “Ген українців” (2019–2023) на львівському телеканалі НТА. Окрім того, вона створила два YouTube-канали Iryna Farion та Студія Фаріон, де вела проєкти “ПротиАнглізм”, “ПолітОгляд” та “Курси з культури української мови”.

Філологиня неодноразово ставала головною героїнею суспільних дискусій через свої висловлювання на захист української мови, а також категоричні заяви щодо всього радянського і російського в Україні.

15 листопада 2023-го через скандал її відсторонили від роботи в університеті.

Однак наприкінці травня 2024 року Львівський апеляційний суд поновив професорку на посаді та встановив компенсацію за вимушений прогул у розмірі 124 тисячі гривень.

На отримані гроші Фаріон придбала одинадцять дронів, частина з яких піде на потреби бригади “Рубіж”, батальйонів “Сила Свободи”, “Свобода”, 5-ої штурмової. А також оголосила збір “Мільйон на дрони, щоб умогилити ворога”, зокрема й для підрозділу, де служить її зять Василь Особа.

За матереалами “РБК”та УП”

Вбивство Ірини Фаріон: що відомо на сьогодні

Оцінити цей запис



Златопіль

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини