У ніч з 30 на 31 липня відбулося наймасовіше за весь період моніторингу входження в повітряний простір Білорусі дронів-камікадзе типу «Шахед», якими Росія атакує Україну: на територію країни залетіло не менше ніж п’ять дронів, заявила моніторингова група «Білоруський гаюн».
За повідомленням, перші «Шахеди» зайшли на територію Білорусі близько 23:20 в районі села Асаревичі (1,5 кілометра від державного кордону з Україною). Вже о 23:50 з аеродрому «Барановичі» вилетів винищувач ВПС Білорусі, який понад годину (до 01:30) літав над усім південним сходом країни поблизу кордону.
Після повернення винищувача в «Барановичі» три безпілотники-камікадзе знову залетіли в повітряний простір Білорусі.
Як повідомляє моніторингова група, більшість безпілотників заходили вглиб Поліського радіаційно-екологічного заповідника і далі летіли назад в Україну, але один із дронів пролетів над Білоруссю понад 260 кілометрів, аж до міста Столин (Брестська область).
Російські війська вночі 31 липня атакували 89-ма ударними БПЛА типу Shahed і керованою авіаційною ракетою Х-59, основним напрямком удару була Київщина. У Повітряних силах заявили, що це була одна з наймасованіших російських атак дронами, і додали, що збили всі 89 безпілотників.
За даними КМВА, за дві хвилі атак РФ в повітряному просторі Києва і на підступах до міста було збито понад 40 російських БПЛА. Київська військова влада повідомила, що це була сьома атака Києва дронами у липні і найбільш масована атака дронами за 2024 рік.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовані атаки на цивільних.
Україна не повідомляла про факти прольоту дронів над територією Білорусі.
З 11 по 16 липня моніторингова група «Білоруський гаюн» опублікувала інформацію про появу в повітряному просторі Білорусі чотирьох бойових безпілотників «Шахед». Деякі з них використовували Білорусь для транзиту на територію України. Кілька, за даними ресурсу, могли залишитися в Білорусі. Стверджувалося, що в усіх випадках «Шахедами» цікавилися білоруські сили ППО. У повітря були підняті винищувачі й вертольоти. Інформації про збиття нібито російських «Шахедів» над Білоруссю не було.