Госпіталізували 17 людей
З 1 червня у київській Свято-Михайлівській клінічній лікарні на лікуванні перебували 17 пацієнтів з діагнозом гарячка Західного Нілу. Трьох врятувати не вдалось.
Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.
Серед хворих було 10 чоловіків і 7 жінок. Це жителі різних районів міста, двоє з них – мешканці Київської та Черкаської областей.
За словами Гінзбург, вони потребували стаціонарного лікування через важкість стану. Трьох пацієнтів лікарям врятувати не вдалося через важке ускладнення гарячки – менінгоенцефаліт.
В Україні вірус гарячки Західного Нілу віднесений до I групи особливо небезпечних і за міжнародними стандартами ВООЗ належить до IV групи ризику. Інфекціоністи інформують, що за своєю будовою вірус подібний до інших, що спричиняють енцефаліти, та вірусу гарячки Денге.
“Головним джерелом цього захворювання в природі є птахи, у крові яких високі концентрації вірусу циркулюють від 14 до 200 днів. Переносниками також є певні види комарів, що інфікуються під час харчування кров’ю, а потім з укусами можуть інфікувати тварину або людину. Вкрай рідко у людей можливе контактне зараження кров’ю хворих тварин”, — йдеться на сайті КМДА.
Гарячка Західного Нілу — що відомо
Геморагічна лихоманка Західного Нілу – це небезпечна вірусна хвороба, яка передається через укуси комарів. Також переносниками недуги є деякі птахи і гризуни. В тяжких випадках вона супроводжується гарячкою, запаленням мозкових оболонок і речовини головного мозку.
Спостерігається ураження слизових оболонок, висипка. Недуга має літньо-осінню сезонність. Частіше нею хворіють сільські жителі, а також любителі полювання.
Раніше “Телеграф” розповідав, з чим пов’язане різке зростання захворюваності на COVID-19.
Важливо:
будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Телеграф, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією.
Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.