-0.7 C
Kyiv
Четвер, 19 Грудня, 2024

США мають на складах сотню безпілотників, які б допомогли Україні боротися з авіацією РФ­

Найпопулярніші

Сполучені Штати могли б передати Україні безпілотники MQ-9 Reaper, які не потребують такого довготривалого навчання, як пілотування винищувачами F-16, і ракети AMRAAM для них, аби «відкинути» російську авіацію з її керованими авіабомбами.

Таку думку висловив президент Американського університету в Києві та колишній спеціальний радник головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного Ден Райс під час спілкування зі ЗМІ, передає кореспондент Укрінформу.

Він пояснив, що нині найбільшою загрозою для Збройних сил України є російська авіація, стратегічні бомбардувальники та винищувачі, які скидають плануючі бомби на передові позиції українських військових. ЗСУ потрібно «відсунути» ці бомбардувальники на 50 км, що піднімає відразу дві проблеми: достатню кількість ракет і збройових платформ для їх запуску – літаків або безпілотників.

Читайте також: Зеленський – про дозвіл бити вглиб Росії: Розраховуємо на сильні і важливі рішення

«Нам потрібні ракети, які є більш далекобійними ракетами класу «повітря-повітря». Тож ми маємо AMRAAM (американська керована ракета AIM-120 AMRAAM – ред.) з дуже великою дальністю, яку можна запускати або з F-16, або з MQ-9 Reaper. У нас є сотня MQ-9 Reaper, які просто лежать у ящиках і нічого не роблять. Я за це боровся, я писав і говорив про це в Конгресі, з комітетом Сенату зі Збройних сил. Це одна з тих речей, які може доповнювати й підтримувати F-16», – сказав Райс.

Експерт наголосив, що Україна може швидко отримати безпілотники MQ9 і «відкинути» бомбардувальники, тоді як кількість винищувачів F-16 обмежена, і ЗСУ потребують багато часу на навчання пілотів, яких теж бракує.

Читайте також: Пентагон виділив майже $1,2 мільярда на виробництво ракет AMRAAM, зокрема для України

Як повідомляв Укрінформ, раніше Президент України Володимир Зеленський заявляв, що Росія щодня використовує близько 100 авіаційних керованих авіабомб, і жодна протиповітряна система з такою кількістю не впорається. Потрібні комплексні рішення.

Фото: Isaac Brekken/Getty Images

ukrinform.ua

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини