За відсутності злагоджених дій Директорату профтехосвіти МОН та відсутності контролю з боку МОН, за діями директорів державних закладів профтехосвіти, понад 290 педагогів та понад 700 учнів дніпровського ПТУ ризикують залишитися під новий рік без заробітної плати та стипендії, повідомляє “Дніпро Оперативний“.
Міносвіти перевело одне з дніпровських ПТУ до… Царичанки, втім хоче примусити місто з порушеннями Закону фінансувати заклад. Своїми діями Міносвіти, зокрема директорат професійної освіти, поставило під велике питання фінансування навчального закладу зараз.
Заклад, про який йде мова – Державний професійно-технічний навчальний заклад “Дніпровський центр професійно-технічної освіти”. Це ПТУ було одним з 11 закладів профтехосвіти, які фінансувалися з бюджету Дніпровської міської громади. Зазначимо, вартість утримання закладу на 2024 рік складає понад 57 млн грн.
Однак у вересні 2024 року Міністерство освіти та науки провело доволі незрозумілу реорганізацію іншого навчального закладу, розташованого в області. Чиновники МОН вирішили, що Царичанський аграрний професійний ліцей має бути ліквідовано шляхом… приєднання до Дніпровського центру професійно-технічної освіти.
Витяг з наказу Міністерства освіти
При цьому, за рішенням Міносвіти, розташування Дніпровського центру профтехосвіти відтепер має бути… в селищі Царичанка (!) Дніпропетровської області, де розташовано аграрний професійний ліцей, що ліквідується. Тобто фактично Дніпровський центр профтехосвіти чиновники МОН пропонують перенести у Царичанку.
Зазначимо, що департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради Дніпра, який опікується розвитком профтехосвіти в місті та безпосередньо фінансує заклади профтехосвіти, дізнався про такі міністерські новації постфактум. У комісію з припинення діяльності навчального закладу представників гумдепу чомусь не включили.
При цьому МОН своїми швидкими та рішучими діями поставило під велике питання фінансування навчального закладу. Адже через те, що ПТУ відтепер має знаходитися в іншому населеному пункті, Дніпровська міська рада не має законних повноважень та підстав, щоб фінансувати Центр профтехосвіти за кошти громади.
Саме такі обмеження накладає на органи місцевого самоврядування стаття 89 Бюджетного кодексу України.
«Треба підкреслити, що міська влада Дніпра за останній час зробила дуже багато всього для розвитку професійно-технічної освіти в місті, для підтримки профільних училищ. Це підтверджують і в профільному Комітеті ВРУ. Міська влада Дніпра звернулася до Мінфіну та МОН з вимогою вжити невідкладних заходів щодо вирішення цієї кризової ситуації. Аби під новий рік і студенти були зі стипендіями, і викладачі із зарплатнею», – наголошує Олег Тупиця, радник міського голови Дніпра з питань вищої освіти.
Нагадаємо, у Дніпрі продовжують активно підтримувати людей похилого віку через організацію регулярних спортивних занять.