Ця галактика має близько 2000 сукупчень сотень тисяч старих зірок
Телескоп Джеймса Вебба з моменту запуску регулярно надсилає зображення близьких та далеких об’єктів у космосі. Найсвіжіше зображення — фото галактики Сомбреро, відомої як Мессьє 104.
Фото показує, що порівняно з попереднім знімком, зробленим телескопом Хаббл, галактика побудована трохи по-іншому — деталізації вдалося досягти завдяки знімку у середньому інфрачервоному спектрі. Характерне сяюче ядро, видиме на зображеннях у видимому світлі, не світиться, а натомість видно гладкий внутрішній диск.
Галактика Сомбреро находиться в сузір’ї Діви в 28 млн світлових років від Землі. Ця спіральна галактика приблизно втричі менша за Чумацький шлях.
Всередині галактики знаходиться надмасивна чорна діра — важить як 9 мільярдів Сонць. Важливими є деталі зовнішнього кільця галактики — тут вчені вперше побачили складні згустки, а природа зоряного пилу, який є основним будівельним матеріалом для астрономічних об’єктів у Всесвіті, може вказувати на наявність молодих областей зореутворення.
Раніше “Телеграф” розповідав про рідкісне оптичне явище, зафіксоване в високогір’ї Карпат — Брокенського привида. Його бачать в Карпатах не вперше.