-0.7 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Повістку неможливо оскаржити у жодному суді: постанова Верховного Суду | Про Все
(provce.ck.ua)

Найпопулярніші

Повістку неможливо оскаржити у жодному суді: постанова Верховного Суду | Про Все  (provce.ck.ua)

Повістка до ТЦК не може бути оскаржена у жодному суді, тому що цей документ є лише засобом оповіщення про необхідність виконати військовий обов`язок відповідно до закону.

Про це йдеться у постанові Верховного Суду від 23 жовтня 2024 року у справі №380/2838/24, повідомляє Судово-юридична газета.

Підставою для винесення вироку став позов з вимогою визнати незаконними дії ТЦК щодо вручення повістки. Однак окружний адміністративний суд відмовив у відкритті провадження. Схоже рішення ухвалив апеляційний суд.

Тоді чоловік склав касаційну скаргу до Верховного суду, у якій вказав, що підпис на повістці виконувача обов’язки начальника ТЦК та сам документ є підробленими. Він додав, що розпорядження на оповіщення та вручення повістки відсутнє, а документ не містить дати та мети виклику. 

За твердженням чоловіка, повістку може підписувати лише чинний керівник центру комплектування, а вручати її мають особисто або через уповноважених осіб. 

Позивач також зауважив, що у разі його відмови від отримання повістки працівник ТЦК мав би скласти відповідний акт, чого не було зроблено. А спроби вручити “незаконну” повістку призвела до відкриття кримінальної справи.

У Верховному суді відповіли, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства. Тобто такий позов не підлягає розгляду в суді будь-якої інстанції взагалі. 

Суд першої інстанції, відмовляючи у відкритті провадження, зазначив, що предмет позову не можуть розглядати ні в адміністративному, ні в будь-якому іншому судовому порядку.

Там додали, що оповіщення про виклик до ТЦК оформлюється у вигляді повісток. А дії відповідача щодо вручення повістки не є рішенням чи дією суб`єкта владних повноважень у розумінні Кодексу адміністративного судочинства. Тобто, ТЦК не порушив прав, свобод або інтересів позивача на момент його звернення до суду, а лише проінформував про необхідність виконати законну дію. 

Верховний Суд зазначив, що повістка не встановлює обов’язок оновлення даних військовозобов’язаних. Проте аргументи щодо порушення ТЦК процедури вручення повістки та необґрунтованого відкриття кримінальної справи можуть бути перевірені судом у межах відповідного кримінального провадження. Відтак, Верховний Суд не задовольнив скаргу позивача.