Український письменник Андрій Кокотюха назвав воєнну драму “Юрик” про хлопця, який пережив облогу Маріуполя та зміг виїхати з міста, “ідеологічною диверсією”.
Таку думку він висловив в інтерв’ю “Апострофу”.
“Юрик” – це просто ідеологічна диверсія. Я знаю, за які гроші його знімали, хто його робив, як працювали над проектом. Його зробили люди хороші, з благими намірами, але криворукі, які не знали, як підходити до роботи з таким матеріалом і йшли не за логікою подій, а за драматургійною доцільністю”, – зазначає письменник.
Що стосується фільму “Буча”, то Кокотюха очікував, що його захейтять, але в результаті, на думку глядачів, вийшло посереднє кіно.
“Ще на стадії підготовки цього фільму я написав кілька обережних текстів щодо того, чи варто це робити. Мова про те, що треба бути дуже обережними, аби це була ручна ювелірна робота, а не кавалерійський набіг. Ті, хто відстежували ситуацію, чекали з нетерпінням фільм “Буча”, аби його розгромити. Але зараз переважно пишуть, що нічого страшного, просто вийшло посереднє кіно. Ось і все”, – зазначив письменник.
«Юрик» – український двосерійний телефільм, воєнна драма 2023 року режисера Олександра Тіменка за ідеєю Валентини Руденко. В основі сюжету — історія 11-річного хлопчика, який, рятуючись з охопленого війною Маріуполя, протягом 15 днів добирається до кордону України. Фільм є одним з перших телевізійних проєктів, який висвітлює події повномасштабного російського вторгнення в ігровому форматі.
Стрічка “Юрик” викликала обурення з боку тих, хто пережив окупацію та обстріли у Маріуполі. Зокрема, фільм критикують через невідповідність документальній основі. У відповідь на критику фільму авторка сценарію та директорка продакшену OSNOVAFILM Тетяна Куц спершу відреагувала емоційно та звинуватила жителів міста у тому, що, мовляв, це їхні дії призвели до вторгнення та облоги. Така реакція призвела до ще жорсткішої критики фільму та позиції її авторів.
Читайте повний текст інтерв’ю “Українці не вміють мислити раціонально, що довели вибори 2019 року”