У Грузії під час акції протесту на проспекті Руставелі в Тбілісі 3 грудня співробітники МВС затримали 22 людини, повідомило міністерство інформаційному інтернет-виданню Interpressnews.
Зазначається, що їх затримали за вчинення адміністративних правопорушень.
Надходять повідомлення про десятки постраждалих під час розгону протесту, серед яких є кілька представників різних ЗМІ.
Правозахисні організації заявлябть про протиправні дії силовиків. «Асоціація молодих юристів Грузії» (АМЮГ) пише, що розгін мітингувальників 3 грудня почався в той час, коли вони поводили себе мирно.
Правозахисники також зауважують, що силовики, крім надмірної сили, застосовують невідомі хімікати, які в тому числі додаються до водометів.
«Капсули зі сльозогінним газом були випущені у великій кількості, у місцях, де групи людей стояли близько один до одного, що створювало реальну загрозу їхнього прямого поранення. Капсулами також стріляли з дахів… Низка громадян, які були на мітингу, відзначають особливо шкідливий вплив спеціальних засобів, що застосовуються на їхнє здоров’я. 29 листопада АМЮГ закликала МВС оприлюднити, які засоби воно використовує з медичною метою, щоб у медперсоналу була можливість оперативно реагувати, однак МВС, як і раніше, використовує невідомі громадськості хімічні речовини проти мирних демонстрантів», –йдеться у заяві організації.
Поліція в центрі столиці Грузії Тбілісі ввечері 3 грудня розпочала розгін акції протесту, яка вже шостий день триває поблизу будівлі парламенту. Силовики застосовували водомет, на відео очевидців чути постріли, ймовірно, зі зброї з гумовими кулями.
Протестні акції тривають по всій Грузії з 28 листопада. Це сталося після того, як уряд вирішив відмовитися від процесу переговорів із Євросоюзом про членство до кінця 2028 року, а також відмовитися від бюджетних грантів ЄС до того моменту. Попри це, у владній партії «Грузинська мрія» продовжують стверджувати, що їхньою метою залишається вступ Грузії до Євросоюзу до 2030 року.
Протестувальники звинувачують уряд у зупинці процесу євроінтеграції та вимагають нових парламентських виборів.
Раніше премʼєр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що влади країни не допускають сценарій українського Майдану. Він поклав відповідальність за насильство на проєвропейських протестних акціях у Тбілісі на європейських політиків і «агентуру».