Свіжості, бадьорості та енергії хочеться додавати собі щоранку. Це просто, якщо налити в улюблену чашку підходящий чай: матчу чи класичний зелений. Який із них краще підходить до сніданку? Визначитися з вибором допомагають експерти New Tea.
Вранці хочеться випити чай, який заряджає на весь день. А якщо ви ще й не фанат сніданків – було б добре, якби напій був безпечним для ШКТ і добре насичував. Здавалося б – і матча (її можна відшукати за посиланням https://newtea.ua/chay/yaponskyy-chay/f/vyd=matcha), і класичний зелений чай (також за посиланням https://newtea.ua/chay/zelenyy-chay) підходять для цього завдання. Та в чому ж різниця? І чи дійсно їх краще пити зранку?
Чим матча відрізняється від класичного зеленого чаю?
Зелений чай – основа більшості відомих чаїв. Чай матча також виготовляється із зеленого чайного листа, однак відрізняється кількома важливими нюансами в процесі:
- перед збором матчі чайні кущі накривають тканиною, щоб створити затінок;
- листя завжди збирається вручну;
- ферментація сировини зупиняється шляхом пропарювання;
- після висушування чайний лист зберігають у холодильнику;
- останній етап – подрібнення в тонкий порошок.
Таким чином, заварюючи звичайний чай зелений, ви отримуєте настій чайного листа, а готуючи матчу-чай, ви споживаєте весь чайний лист. А отже, матча – чай не лише корисний, а й насичений, і особливо підходить для чаєлюбців, що звикли пропускати сніданок.
Смаки й «кофеїновість» зеленого чаю й матчі
І матча, і класичний зелений чай – досить кофеїнові напої. У них міститься теанін – чайний кофеїн, більш здорова альтернатива енергетичним напоям і каві. Однак, саме чай матча купити варто тим, кого цікавить більш високий вміст теаніну. І це досить непоганий початок дня, чи не так?
Зважаючи на те, що і матчу, і зелений чай купити варто заради їх користі, слід звернути увагу на смаки. Так, матча точно сподобається тим, хто цінує:
- злегка гіркуватий насичений смак (вираженість гірчинки залежить від виду матчі);
- трав’янистість і глибину;
- легку солодкуватість, і навіть вершковість післясмаку.
Цей чай приємно пити з молоком, а збивання спеціальним вінчиком додає легких кардіо-вправ до вашої ранкової зарядки.
Купити зелений чай варто тим, хто цікавиться свіжими, яскравими, витонченими смаками. Вони залежать від сорту й походження чайного листа, від року врожаю і, звичайно, від бренду. Зазвичай, знавці рекомендують звертати увагу на китайські та японські зелені чаї. А чи підходять вони для сніданку? Так, і їх навіть рекомендується пити саме в першій половині дня!
Цікаво, на якому з чаїв завтра вранці зупинитеся саме ви?