3.7 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини (Відео) – ЧЕline |
(cheline.com.ua)

Найпопулярніші

Допомога в захисті прав і свобод людини, надання юридичної підтримки та протидія гендерно зумовленому насильству – такі питання в Чернігові вже 25 років допомагає вирішувати Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.

«Організація була створена як правозахисна саме для безпосередньо надання правозахисної допомоги тим, хто звертається, і можливості представлення інтересів у Європейському суді з прав людини.»,- Наталія Кулікова, керівник програм ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини»

Від початку повномасштабного вторгнення Чернігівський громадський комітет захисту прав людини допомагав містянам в отриманні гуманітарної допомоги.

«До повномасштабного вторгнення було суттєво менше звернень, зараз ці звернення набирають обертів. У 2022 році було таке ніби затишшя, всім була потрібна гуманітарна допомога, і наша організація надавала більше гуманітарної допомоги, зараз ми повернулися до надання правничої допомоги. Дуже багато питань зі зруйнованим житлом, ми також в цьому допомагаємо, допомагаємо з питаннями про виплати компенсацій і тому подібне. Тому ці питання зараз актуальні.»,- Ірина Бірюк, юристка ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини»

Важливе місце в громадській організації займає надання допомоги безпосередньо жінкам, оскільки в більшості випадків саме вони потерпають від домашнього насильства.

«Домашнє насильство – це чотири форми. Це психологічне, економічне, сексуальне і фізичне. Фізичне більш за все можна роздивитися: синці, подряпини тощо. Коли йдеться про економічне або психологічне, частіше за все це замовчується.»,- Ірина Бірюк, юристка ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правоохоронці викрили 19-річного киянина, який доставляв до Чернігова наркотики в дезодоранті

 «Більшість проєктів націлена на протидію гендерно зумовленому насильству, на допомогу жінкам, які постраждали від насильства, або дітей, які так само на сьогодні постраждали від насильства. Якщо брати цей рік, то в нас приблизно 200 постраждалих жінок від насильства, які звертались по комплексну допомогу до організації безпосередньо.»,- Наталія Кулікова, керівник програм ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини»

Та основним вектором роботи громадської організації залишається надання юридичної підтримки тим, хто її потребує. Зокрема всі зустрічі відбуваються в індивідуальному форматі, натомість є й групові заходи та виїзди в громади.

«Якщо брати по правничій безоплатній допомозі, то на рік організація дає десь приблизно 1000-1200 консультацій. Серед них 60% – це жінки. Цього року ми не рахували ще, але переважно звертаються 60-65% жінок.»,- Наталія Кулікова, керівник програм ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини»

«Звернення надходять систематично: і вранці, і вночі, коли бувають, бо ми працюємо з такими категоріями, як постраждалі від гендерно зумовленого насильства, це бувають жінки, яким екстрено необхідна допомога. Це складання заяв до поліції, це складання позивних заяв до суддів, це розірвання шлюбу, стягнення аліментів, визначення місце проживання дітей, тобто такі питання найчастіше надходять від жінок.»,- Ірина Бірюк, юристка ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини»

Наразі громадська організація активно продовжує працювати з населенням, надаючи консультації в правових сферах, і вибудовує співпрацю з іншими місцевими організаціями, заручившись міжнародною підтримкою.

Журналіст: Оксана Замятіна

Оператор: Сергій Бутько

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

ЧEline

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини