Опозиційна “Демократична партія” Південної Кореї вже демонструвала свою антиукраїнську риторику. Тож ймовірність їх приходу до влади може погіршити стосунки між Сеулом та Києвом.
Про це в етері “Громадського радіо” розповів кореєзнавець Микола Поліщук.
За його словами, президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив про воєнний стан у країні для того, щоб зупинити спробу своєї відставки. Юн діяв непередбачувано, не попередивши про рішення своє оточення. Тому, як припускає експерт, він «програв» і надзвичайний стан скасували за 6 годин після його запровадження. Також найближчими днями стане відомо, чи вдасться опозиції оголосити імпічмент президенту.
Події в Південній Кореї, на думку Поліщука, свідчать про те, що в південнокорейському суспільстві існує дуже велика симпатія до Північної Кореї. А опозиційна «Демократична партія» у своїй діяльності використовує антиукраїнську, антиамериканську риторику та є прихильною до КНДР, виступає проти так званої ескалації з “північною сусідкою”, зокрема, в санкційних питаннях.
Згадує кореєзнавець також антиукраїнську риторику, яку демонструвала партія:
““Демократична партія” є вкрай ворожою до Сполучених Штатів, до Японії. Вона є найбільшою антиамериканською силою. Партія дуже часто послуговується суто російськими наративами. Фактично саме ця партія блокувала найсерйознішим чином допомогу Україні протягом всієї нашої війни з РФ. Тому нам явно не стане краще, якщо президента в Південній Кореї замінять”.
За його словами, опозиція залякувала південнокорейське суспільство тим, що солдатів країни відправлять в Україну після того, як війська КНДР залучили для боїв на Курщині.
“Що може покращити відносини? Відносини може покращити міжнародний тиск на Південну Корею з боку Америки і Європи. Все-таки це головні торгові партнери Південної Кореї, і ігнорувати їх не будуть, навіть враховуючи, що опозиційна партія дуже антиамериканська. І без сумніву, якщо Росія почне допомагати Північній Кореї з озброєннями, з технологіями, то, навіть бувши прихильними до Північної Кореї, південнокорейським політикам доведеться коригувати свій курс”, – додає Поліщук.
Як повідомляв раніше “Апостроф”, пропозицію про імпічмент президента Південної Кореї Юн Сок Йоля офіційно внесли до парламенту країни.