Контракт передбачає, що 2,5 тис. терміналів Starlink, які вже є в Україні, отримають доступ до Starshield – засекреченого та зашифрованого сигналу через Starlink, який складніше зламати або заглушити. Це на додачу до 500 терміналів, які були підключені до Starshield раніше, йдеться у публікації.
«Загалом 3 тис. терміналів обслуговуються за цими двома контрактами», – заявили в Управлінні комерційних супутників Командування космічних систем. Там додали, що контракти мають спільну мету – «полегшити підключення до Інтернету в Україні».
«Обидва контракти передбачають надання послуг до 2025 року», – заявили в управлінні.
Командування космічних систем відмовилося розкрити вартість нового контракту, хоча попередня угода з Європейським командуванням Збройних сил США на 500 терміналів була укладена на суму близько $40 мільйонів.
У компанії SpaceX поки не прокоментували інформацію.
Bloomberg пише, що контракт, про який раніше не оголошувалося, був укладений у серпні, до того, як Дональд Трамп переміг на виборах 2024 року, а чинний президент США Джо Байден оголосив про посилення військової допомоги Україні.
Як повідомляв Укрінформ, раніше видання The Washington Post писало, що російські війська, попри зусилля США зупинити потік технологій, продовжують використовувати на фронті незаконно отримані термінали супутникового зв’язку Starlink, що підвищує їхню бойову координацію та маневреність у війні проти України.
У лютому Головне управління розвідки Міністерства оборони України підтвердило збільшення використання систем супутникового зв’язку Starlink російськими загарбниками на фронті.
Власник SpaceX Ілон Маск заявив, що компанія не продала жодного термінала Starlink до РФ.
Представники Демократичної партії у Палаті представників Конгресу США розпочали розслідування щодо SpaceX у зв’язку з використанням військовими РФ супутникового інтернет-сервісу Starlink.
Фото: Getty Images