3.7 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

На Черкащині влаштували тур вихідного дня ветеранів, військових та їхніх родин | Про Все
(provce.ck.ua)

Найпопулярніші

«Шевченковими стежками: від Моринців до Серця України» — таку назву мала екскурсійна поїздка для мешканців Канівщини й зокрема Степанецької громади. Її допоміг влаштувати Благодійний фонд «МХП-Громаді» та координатори із взаємодії з військовими та ветеранами компанії МХП.

Програма туру була спланована так, аби надати гостям пам’ятних шевченківських місць якомога більше цікавої інформації про Тараса Шевченка.

Спершу екскурсанти відвідали село Моринці, що є частиною великого екскурсійного маршруту Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», оглянули виставкову експозицію, де зберігаються мистецькі витвори, присвячені Кобзареві.

Потім мандрівники попрямували до хати діда Тараса Шевченка по його матері — Якима Бойка. Тут народилася, провела свої дитячі роки та юність Катерина, мати Тараса Шевченка. Також відвідувачі побачили хату Копія, в якій півтора року жила сім’я Шевченків.

Гості звернули увагу на оновлений вигляд старовинних автентичних хат, які ми асоціюємо з життям Тараса Шевченка. Віднедавна в них поновили покриття даху та провели реставрацію стріхи.

– Яке це щастя, коли люди розуміють значення цієї культурної спадщини. І як це зворушує, коли таке розуміння є у соціально відповідального бізнесу. БФ «МХП-Громаді» допоміг нам коштами провести всі необхідні роботи з оновлення стріхи на історичних будівлях у Моринцях та Шевченковому. Компанія МХП закупила необхідний матеріал і оплатила роботу майстрів. Тепер маємо на хатах оновлену стріху та ще й виконану в різних стилях: класичну та більш святкову, — поділилась молодша наукова співробітниця Шевченківського заповідника Наталя Поломацька.

За словами пані Наталії, на території заповідника, завдяки підтримці МХП, вдалося відремонтувати хату, в якій жив дід Тараса Шевченка, і хату, де народився поет. Також раніше фондом було підтримано реконструкцію 150-річного Будищанського вітряка, який оглянули учасники туру.

Під час поїздки мандрівники з Канівщини долучилися до участі у майстер-класі з виготовлення різдвяних свічок з натуральних матеріалів. А завершилась подорож емоційним відвідуванням арт-об’єкта «Серце України».

Людмила Кириченко з Дарівки поїхала на екскурсію разом зі своїми дітьми Максимом та Яною. Жінка дуже задоволена поїздкою до шевченківських місць.

– Перший раз, коли у громаді пропонували поїхати до Моринців та Шевченкового, нам навіть місць не вистачило. Охочих було чимало. Тому ми чекали і таки дочекались цієї поїздки. А ще ми були на «Крутому Замісі» у Мельниках і тепер готові брати участь у всіх запропонованих заходах від МХП. Чоловік Олександр, щоправда, не зміг поїхати разом з нами, бо працює. Він ветеран, свого часу пройшов фронт на Донецькому напрямі, воював та захищав багато міст на Сході. Ми дуже пишаємось ним. Екскурсія, на мою думку, буде корисною для дітей, тому що одна справа — читати про це десь у підручниках, а інша — бачити живу історію на власні очі. Ми дуже вдячні компанії за турботу та запрошення.

Екскурсанти з села Грищенці Валентина Фартушня з донькою Валерією також побували в Моринцях та Шевченковому вперше в житті.

– Мій чоловік Василь нині на фронті. Тому нас тепер ще й МХП підтримує. Влітку їздили в Пирогово до Музею народної архітектури та побуту. Були і на «Крутому Замісі». Дуже сподобалось! Такі поїздки це завжди гарна нагода дізнатись щось цікаве та відпочити. Бо робота та щоденні турботи нікуди не дінуться, а колись треба собі й відпочинок для душі організувати.

Багатодітна родина Чеботарьових — Ярослави та Едуарда, дісталась місця екскурсії своїм ходом. Глава родини, військовий у відпустці, пояснив, що так вирішили, аби шестимісячній донечці було комфортно.

– Я дуже люблю подорожувати, у будь-яку пору року. Люблю дізнаватись щось нове і цікаве, — поділилась Ярослава. — Діток взяли з собою, щоб розвивались і бачили світ змалечку.

– Я зараз у відпустці, тож вирішив провести гарно час разом із своєю родиною, — розповів Єдуард. — Для мене ця поїздка є важливою, бо ніколи в цих знакових для кожного українця місцях не був. Це місця пов’язані з нашою історією та ідентичністю. Я давно планував тут побувати, але не складалось та й війна… А тут випала така нагода. Дякуємо, що таку можливість захисникам та їхнім сім’ям надають в МХП.

Тетяна Балякіна