Росія активно масштабує використання FPV-дронів на оптоволокні, що створює значні труднощі для української оборони. Ці дрони не зазнають впливу радіоелектронної боротьби і показують високу ефективність у бойових умовах.
Про це розповів Дмитро Фінашин, Герой України, офіцер Національної гвардії України із позивним «Фін» у новому випуску проєкту Укрінформу «Командири нашої перемоги».
Нині він займається аналітикою безпілотних літальних апаратів.
«Дрони на оптоволокні – це серйозний засіб. Вони дуже ефективні, адже не реагують на вплив РЕБ. Однак такі дрони мають обмеження в дальності польоту, і якщо кабель пошкоджено, їхня ефективність різко падає. Попри це, ворог активно використовує їх на фронті», – зазначив Фінашин.
Він додав, що Україна також працює над створенням власних FPV-дронів на оптоволокні. «Наші дрони розробляються, і вони є. Але більшість комплектуючих постачаються з-за кордону, переважно з Китаю. Якщо ці поставки припиняться, це стане проблемою. Зараз дрони – це основа війни. Вони замінюють снаряди, яких критично бракує. Немає дронів – немає війни», – пояснив військовий.
Водночас, за його словами, із розвитком дронів з’являються нові виклики. Зростання кількості БПЛА створює перевантаження частот, що стає новою проблемою. «Зараз на полі бою частоти перенасичені. Щоб запустити дрон, потрібно буквально стати в чергу. Це ускладнює операції. FPV-дрони на оптоволокні не мають таких проблем, але їх використання обмежене через невелику дальність польоту», – пояснює Фінашин.
На його думку, дрони стали фундаментом сучасної війни, але не є універсальним рішенням. Розвиток нових технологій завжди супроводжується створенням засобів протидії. «Противник масштабує РЕБ, адаптуючи їх під різні типи дронів. У таких умовах дрони не можуть бути панацеєю. Їх потрібно використовувати у поєднанні з іншими засобами ведення бою – такими, як артилерія чи снайперські групи, адже кулю РЕБ не зупинить. Ми маємо розвиватися і йти в ногу з часом», – підсумував Фінашин.
Повне інтерв’ю з Дмитром Фінашиним можна переглянути на новому Ютуб-каналі Укрінформу.
Як повідомлялося, Укрінформ започаткував серію програм «Командири нашої перемоги» про представників командної ланки ЗСУ. Під час інтерв’ю глядачі більше дізнаються про командирів, від яких залежить не лише успішне виконання бойових завдань, а й життя бійців. Це – офіцери, за плечима яких бойовий досвід, здобутий у складних військових операціях; командири, на яких рівняються бійці та які ведуть до перемоги.