2.1 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Запрошення в НАТО має бути надане всій території України

Найпопулярніші

Якщо метою є реально закінчити війну, Україна має отримати запрошення в НАТО.

Про це Президент України Володимир Зеленський сказав в інтервʼю CBN, передає Укрінформ.

“Те що говорять, що Україна хоче втягнути НАТО (у війну з Росією – ред.) це є неправдою. Тому ми і хотіли запрошення (в НАТО – ред.), і ми знаємо, що під час війни нас не візьмуть у НАТО. Але якщо ми хочемо реально закінчити війну, то ми повинні Україні дати (запрошення – ред.).

Запрошення дається всій території України, у міжнародно визнаних кордонах. Тут немає про що говорити, тому що це наша конституція і міжнародне право. Тому у міжнародно визнаних кордонах треба давати запрошення. А ось дія Альянсу може бути на ту частину, яку Україна контролює, з майбутнім розширенням”, – сказав Зеленський.

Наразі, за його словами, окрім НАТО не існує “глобальної парасольки” та гарантій безпеки.

Президент України нагадав, що наша держава уклала вже біля 20 двосторонніх договорів щодо гарантій безпеки. У них йдеться про фінансову, гуманітарну, медичну, енергетичну тощо допомогу, захист неба, зброю, санкційну політику. Але серед моделей гарантій безпеки, які передбачають захист кордонів, діючою станом на зараз є саме НАТО, підкреслив він.

Читайте також: У Міноборони назвали п’ять напрямів, де Україна може допомогти НАТО

Зеленський додав, що запрошення України в НАТО є першим кроком, і не є вступом до Альянсу. Але це, за його словами, про чесні відносини, чесну відповідь про те, чи буде Україна в НАТО. І цей крок дасть Путіну чіткий сигнал, що Україна буде в Альянсі.

При цьому, як наголосив глава держави, Україна розуміє, що вступ до НАТО неможливий під час війни на нашій території, і “не хоче втягувати військових з інших країн в цю війну”.

Як повідомляв Укрінформ, Politico із посиланням на слова чотирьох американських і натівських чиновників, повідомило, що Німеччина і США є одними з найбільших держав, які не поспішають запрошувати Україну в НАТО.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив журналістам під час візиту президента США Джо Байдена до Берліна минулого тижня: «Ми робимо все можливе, щоб НАТО не стало стороною війни, щоб ця війна не перетворилася на набагато більшу катастрофу».

Угорщина та Словаччина також чинять опір такому рішенню, але тому, що їхні нинішні лідери займають загалом прокремлівську позицію.

«Такі країни, як Бельгія, Словенія чи Іспанія ховаються за США та Німеччиною. Вони не хочуть (запрошувати Україну до НАТО – ред.)», – сказав один з чиновників НАТО. Другий чиновник додав, що країни «підтримують цю ідею абстрактно, але як тільки вона наблизиться до матеріалізації», почнуть виступати проти неї більш публічно.

Читайте також: Мир, вступ до НАТО та економіка: Шмигаль у Берліні зустрівся з Шольцом

Одні з небагатьох – це країни Балтії і Польща, які ставляться до пропозицій запросили Україну до Альянсі з більшим ентузіазмом. Польща виступає за «відкриття перспективи членства в НАТО для України», заявив польський прем’єр-міністр Дональд Туск.

Втім офіційні особи, які спілкувалися з Politico, підкреслили, що ні США, ні Німеччина не виключають можливого вступу України до Альянсу.

ukrinform.ua

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини