Зелений газон на садовій ділянці не просто відпочинкова зона, а чудовий ландшафт. Багато садівників не готові відмовитися від плодових дерев і тому формують газон між деревами. І щоб ця краса радувала око, за ним потрібен правильний догляд, а це регулярне косіння, полив та добриво. Осінь, час підготувати газон до зими, тому осіннє добриво для газону буде відмінним рішенням. Правильно підібране добриво зміцнить кореневу систему та накопичити поживні речовини.
Користь осіннього добрива
Протягом літнього сезону газон зазнає навантажень: інтенсивне використання та різні природні фактори. В осінній період рослини впадають у “спячку” та концентрують сили на розвиток кореневої системи, а внесення осінніх добрив допоможе:
- Зміцнити кореневу систему. Головна мета осіннього добрива – це стимуляція кореневої системи. За допомогою здорового коріння трава краще поглинати вологу та корисні речовини
- Підвищити стійкість до морозів. Якщо у газону міцна коренева система, трава насичена необхідними елементами, він легше переносить зимові негаразди
- Поліпшити щільність трав’яного покриву. Добрива допомагають траві краще відновлюватися після літнього стресу та підготуватися до наступної весни.
- Запобігти зростанню бур’янів. Здорова трава ефективніше заповнює простір, залишаючи менше шансів для бур’янів
Як правильно вносити добрива
Добрива як ліки, потрібно знати як ними правильно користуватися щоб вони принесли користь, а не шкоду. Давайте розберемося як правильно це робити:
- Час внесення. осіннє добриво слід вносити вересень-листопад, все залежить від клімату у вашому регіоні. Найголовніше щоб трава знаходилася у фазі зростання, але вже не відчувала стрес від літньої спеки
- Підготовка ґрунту. Перш ніж удобрювати газон його необхідно скосити, видалити з нього листя та провести аерацію ґрунту.
- Методика внесення. Добриво можна ввести як вручну, так і за допомогою розкидачу. Щоб на траві не залишилися опіки, розподіліть добрива поступово і не забудьте полити газон після обробки
Додаткові поради щодо догляду в осінній період
Ось ще кілька корисних порад щоб газон вас радував:
- Своєчасний полив. В осінній період газону необхідно добре зволоження ґрунту, особливо після добрива
- Нарізка. У зимовий період трава не повинна бути надто високою, достатньо буде 4-5 см. Це захистить кореневу систему від плісняви та вимерзання.
- Прибирання опалого листя. Опале листя створює парниковий ефект, а це призводить до грибка та гниття
- Вапнування. Якщо ґрунт у вашому регіоні дуже кислий, необхідно додати вапно для нормалізації рН
Висновок
Осіннє добриво газону дуже важливий догляд за газоном, адже саме від нього залежить здоровий та привабливий зовнішній вигляд наступного сезону. Правильно підібрані добрива та грамотний догляд допоможуть вашому газону пережити зимові холоди та стати ще густішими та зеленішими на наступний рік.
Реклама