-0.7 C
Kyiv
Четвер, 26 Грудня, 2024

Півсотні учасників та 18 команд зі всієї України — «Звитяга Нескорених» зібрала ветеранів війни у Каневі | Про Все
(provce.ck.ua)

Найпопулярніші

Півсотні учасників та 18 команд зі всієї України — «Звитяга Нескорених» зібрала ветеранів війни у Каневі | Про Все  (provce.ck.ua)

Командний Кубок серед військових та ветеранів російсько-української війни «Звитяга Нескорених» днями відбувся у Каневі.

Цей захід із комплексних інклюзивних змагань провели вже втретє компанія МХП спільно з громадською організацією «Федерація стронгмену України» в межах програми підтримки військових та ветеранів «МХП Поруч». Проведенню подібних змагань також сприяє Міністерство молоді та спорту України. Перші такі змагання провели в Тернополі, другі — в Черкасах.

«Серце Азовсталі», «Штурмовий Дніпро», «Сильні Духом», «Пращури Піддубного», «Вінницькі Титани», «Спорт Барс», «Характерники» — це лише невеликий перелік гучних назв команд, які приїхали на фінальну цього року «Звитягу Нескорених».

Для участі у ветеранських змаганнях до Канева прибули понад півсотні ветеранів з різних куточків України.

Черкасець Сергій Прядка у 2017 році отримав важке поранення під час евакуації поранених на Світлодарській дузі. Має ампутацію ноги та подроблену іншу. Ветеран приїхав у Канів не для участі, а щоб побачитись із друзями. Він зізнається, що сьогодні великим спортом займається не задля змагань, а виключно для підтримки себе у хорошій спортивній формі.

– З компанією МХП дружу з 2018 року. Цей, як прийнято говорити, соціально-відповідальний бізнес, а по суті — максимально чуйний до потреб людей в громадах, давно підтримує ветеранів-військових у плані їхньої адаптації та реінтеграції в цивільне життя, — поділився Сергій Прядка. — Зокрема, велику увагу тут приділяють ветеранському спорту. Радію, що завдяки нашим спільним зусиллям, змагання між ветеранами зі стронгмену почали проводитись і на Черкащині.

Президент «Федерації стронгмену України» Сергій Конюшок розповів, щокомандний Кубок України серед ветеранів «Звитяга Нескорених» — захід, який всебічно підтримує компанія МХП:

– Щиро сподіваємось, що плідна співпраця у нас складеться і наступного року, — зазначив він До Канева цього року приїхало 18 команд із семи регіонів України. Кожна команда складається із мінімум трьох учасників, які змагаються в чотирьох спортивних дисциплінах. «Федерація стронгмену України» майже повністю переформатувала свою діяльність ще 2022 року. І тепер ми акцентуємо увагу на ветеранському спорті. Розуміємо, що адаптація ветеранів – це потреба кожної громади. А спорт є одним із найкращих засобів для реінтеграції військових. Ми хочемо залучити якомога більше ветеранів до занять спортом. У колі побратимів та посестер ветерани, які вперше беруть участь в змаганнях, надихаються енергією та особливим колективним духом. Це їх безумовно мотивує.

Почесний президент «Федерації стронгмену України» Василь Вірастюк розповів, що до повномасштабного вторгнення не існувало такого поняття як ветеранський спорт. Проте, вже сьогодні «Федерація стронгмену України» разом з компанією МХП впроваджує його, як необхідну річ.

Учасники змагань виконують чотири вправи. Перша — жим лежачи, друга — веслування на тренажері, далі — аеробайк та тяга гирі. Зважаючи на те, що змагання в нас ветеранські, то всі види змагань є інклюзивними. Окрім того, коли наші ветерани змагаються індивідуально, то кожен бере участь у своїй категорії нозології. Тобто, залежно від складності поранення чи ампутації. Усі вправи сформовані таким чином, щоб всі учасники змагань мали однакові умови.

Голова Ради розвитку громад БФ «МХП-Громаді» Тетяна Волочай доповнила, що змагання відбуваються в межах програми реінтеграції військових та ветеранів «МХП Поруч»:

— На роботу на підприємства МХП вже повернулися понад 700 ветеранів. Ми їх всебічно підтримуємо, реабілітаційно та соціально. Так само і їхні родини. Зараз 2700 співробітників компанії стоять на захисті країни на фронті, і вони також отримують нашу турботу, — підкреслила пані Тетяна. — Ця підтримка не обмежується працівниками МХП, вона поширюється на громади, в яких ми працюємо. Зокрема, компанія сприяє створенню та розвитку ветеранських просторів та адаптивних спортивних клубів, де б ветерани могли гуртуватися  та підтримувати своє здоров’я».

На змаганнях у Каневі дебютувала команда, сформована місцевим тренером Русланом Барсеном.

– Змагання проводяться на чудовому рівні. Дуже багато команд беруть участь. І ми навіть не очікували, що їх буде саме стільки. Я одразу налаштував своїх хлопців, що кожен з них змагається перш за все з самим собою. І покращує свої власні попередні результати. Втім, мене їхні результати в турнірній таблиці дуже тішать.

Колишній танкіст, 62-річний Микола Порожній зі Степанців вразив, мабуть, усіх учасників змагань, коли долав свою «дистанцію» на аеробайку.

– Ветеранський простір, який нещодавно відкрили у Степанцях у межах проєкту «Час діяти, Нестримні», надзвичайно важлива річ. Ти відчуваєш себе потрібним, бо про тебе і твоє фізичне та ментальне здоров’я турбуються. Дистанція, яку щойно «пройшов» на аеробайку, піддалася. Але відчуваю, що потрібно займатись більш ретельно. Звісно, з огляду на вік, поранення та відповідно фізичний стан. Все надолужується через бажання, тренування та подолання себе, — поділився він, все ще перехоплюючи подих.

У підсумку бронзовими призерами змагань стала команда «Сильні духом» із Рівного, друге місце посіли хлопці зі «Штурмового Дніпра» з Черкас, а перше здобули маріупольці з команди «Серце Азовсталі».

«Звитяга Нескорених» у Каневі об’єднала не лише ветеранів, а й їхні родини. Більше 100 дітей взяли участь у творчих майстер-класах із ліплення з глини, миловаріння, виготовлення різдвяних свічок та оберегів. А у фіналі всі разом смакували козацьким кулішем від ветерана Юрія Грицая.

Тетяна Балякіна

Реклама