2
За старих часів традиційною зимовою застільною стравою був холодець, причому варили його без желатину, а застигав він без холодильника. Що заважає сучасним господиням, які мають на кухні все необхідне для приготування холодця, зварити його правильно.
Якщо холодець “завмер”, можна зітхнути з полегшенням, адже половина справи вже зроблена. В іншому випадку страва перетворюється на рідку м’ясну юшку.
Розкажемо, як зварити холодець навіть без желатину.
Складові
Холодець рекомендується варити зі свинини або яловичини та курки (іншої птиці). У такому разі ефект м’ясного желе буде гарантовано. Тому потрібно купити:
- свинячу рульку;
- пару ніжок (хтось воліє ще й вуха);
- парочку антрекотів;
- цибулину, моркву, петрушку, перець, спеції та часник – за смаком.
Як готувати
Все починається з попередньої обробки м’яса. Його необхідно вимити та замочити у холодній воді (краще це робити на ніч).
Після цього починаємо варити м’ясні інгредієнти. Важливо видаляти піну, і як вона з’явиться і вода закипить, зробити менше вогонь.
Курка використовується як основне джерело м’яса. До того ж, її м’ясо вважається дієтичним.
Перед початком варіння краще розрізати тушку на кілька частин, а кидати її потрібно за кілька годин, перед тим, як почали варити свинину.
Після того як закинули варити курку, холодець готується ще 4-5 годин, а за годину до готовності необхідно додати моркву та цибулю.
При цьому цибулю можна не різати, а кинути повністю (тільки почистивши заздалегідь), так її буде легше прибрати з бульйону. Сіль, часник та спеції найкраще додавати в кінці варіння.
Прикрашають холодець вареною морквою, вареними яйцями та зеленню петрушки, які викладаються на дно миски, а потім викладають м’ясо та заливають бульйон. У холодильник холодець прибирають лише після того, як він охолоне.
Смачного!