Президент Венесуели Ніколас Мадуро в ефірі державного телебачення 7 січня оголосив про арешт сімох іноземців, яких він звинуватив у тому, що вони є «найманцями», які намагаються перешкодити йому скласти присягу на посаду президента країни.
Мадуро заявив, що серед затриманих двоє американців, двоє колумбійських «кілерів» і троє «найманців з війни в Україні», які, за його словами, брали участь у плануванні «терористичних актів» напередодні його інавгурації, запланованої на 10 січня.
Міністерство закордонних справ України наразі не коментувало, чи є серед затриманих у Венесуелі громадяни України.
Повідомлення про затримання, зокрема, американців зʼявилося через кілька годин після того, як президент Джо Байден прийняв у США венесуельського опозиційного кандидата у вигнанні Едмундо Гонсалеса.
Європейський парламент визнав Едмундо Гонсалеса законним президентом Венесуели у резолюції, ухваленій у вересні 2024 року.
За результатами виборів 28 липня Національна виборча рада Венесуели оголосила про переобрання Ніколас Мадуро на третій шестирічний термін. США й інші країни Заходу результатів виборів не визнали. Держдепартамент заявив, що обробка голосів виборців й оголошення результатів Національною виборчою радою, яку контролює Ніколас Мадуро, «пройшли з серйозними порушеннями, внаслідок чого було оголошено результати, які не відображають волю венесуельського народу».
Мадуро відкинув міжнародну критику і сумніви щодо результатів виборів, стверджуючи, що Венесуела була об’єктом спроби «державного перевороту» «фашистського та контрреволюційного» характеру.
У відповідь на оголошені результати у Венесуелі спалахнули протести, в ході яких заарештували близько 2400 осіб, понад 20 людей загинули.