4.8 C
Kyiv
П’ятниця, 10 Січня, 2025

В Енгельсі запровадили режим надзвичайної ситуації після удару дронів по нафтобазі стратегічної авіації
(www.radiosvoboda.org)

Найпопулярніші

Площа пожежі на нафтобазі «Росрезерву» у місті Енгельс у Саратовській області Росії, яку вранці 8 січня атакували українські дрони, зросла, у зв’язку з чим влада запровадила режим надзвичайної ситуації. Про це повідомив губернатор регіону Роман Бусаргін. У його повідомленні йдеться про постраждале «промислове підприємство».

Також, як написав губернатор, загинули двоє співробітників пожежної служби МНС Росії, один пожежник поранений. Раніше Бусаргін писав, що постраждалих немає і що «сил і засобів для локалізації пожежі достатньо».

За твердженнями губернатора, безпілотники нібито були збиті силами ППО, проте «є влучання уламків у промисловий об’єкт в Енгельсі». У мережі з’явилися фото і відео пожежі.

Згодом було опубліковане відео з яскравим спалахом, після якого вогонь розгорівся сильніше.

Радіо Свобода і кілька телеграм-каналів встановили координати пожежі й з’ясували, що пошкоджений об’єкт – це нафтобаза «Кристал» «Росрезерву», де зберігається паливо для військового аеродрому «Енгельс-2».

На цьому аеродромі базується стратегічна авіація. Вона може виступати носієм ядерної зброї і регулярно завдає ударів крилатими ракетами по Україні. Також станом на 2023 рік аеродром був єдиним, де були розміщені стратегічні бомбардувальники Ту-160.

За даними Міноборони Росії, минулої ночі над Саратовською областю РФ знищили 11 українських безпілотників.

Україна визнала атаку на нафтосховище в Енгельсі. Генштаб ЗСУ зазначив, що ураження нафтобази «створює серйозні логістичні проблеми для стратегічної авіації російських військ і суттєво знижує їхні можливості завдавати ударів по українських містах і цивільних об’єктах».

Російська служба Бі-Бі-Сі підрахувала, що у 2024 році українські дрони щонайменше 81 раз атакували нафтозаводи і паливні бази в Росії й на окупованих нею територіях. У результаті російським компаніям із виробництва нафтопродуктів доводиться відновлювати пошкоджену інфраструктуру, що до того ж складно через санкції. У 2024 році, зазначає Бі-Бі-Сі з посиланням на доступні дані, виробництво бензину й дизелю в Росії скоротилося, а ціни на пальне зросли.

Радіо Свобода

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини