4.8 C
Kyiv
П’ятниця, 10 Січня, 2025

Шахраї за добу зняли майже 95 тис. грн з банківських рахунків громадян
(kremen.today)

Найпопулярніші

За позаминулу добу поліцейські Полтавщини зареєстрували три факти вчинення шахрайства під приводом надання банківських послуг.

Одним із потерпілих від псевдобанкіра став мешканець Миргорода. Попередньо відомо, що до чоловіка зателефонувала невідома особа, яка представилась працівником банку. Під приводом оформлення грошової допомоги шахрай заволодів із картки потерпілого 73 тис. грн.

За подібною схемою шахраї ошукали й мешканця Хорольщини. У цьому випадку невідома особа також представилась працівником банку та під приводом зміни паролю до інтернет-банкінгу заволоділа коштами з картки потерпілого в сумі 13,5 тис. грн.

Цього ж дня псевдобанкір ошукав і жительку Лубенського району. Під приводом розблокування інтернет-банкінгу невідома особа заволоділа з банківської картки жінки 8 тис. грн.

За фактом шахрайських дій слідчі поліції під процесуальним керівництвом прокуратури розпочали кримінальні провадження за ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки) ККУ. Санкція статті передбачає від трьох до восьми років позбавлення волі.

Оперативно-розшукові та слідчі дії тривають. Особи, що можуть бути причетними до злочинів, встановлюються.

Поліція закликає громадян бути обачними при розмові з незнайомцями та не повідомляти конфіденційні дані й дані банківських карток.

Зазвичай зловмисники, які видають себе за банківського працівника, ошукують людей під такими приводами:

  • «оцінити послуги банку»;
  • «банк змінює реквізити»;
  • «оформлення грошової допомоги»;
  • «даними вашої банківської картки заволоділи шахраї та намагаються зараз зняти кошти. І щоб уникнути списання — продиктуйте СМС-код та введіть наступну комбінацію цифр».

Пам’ятайте важливі правила безпеки від шахраїв:

  • Ніколи й нікому не повідомляйте PIN-код та CVV-код ваших банківських карток, а також їх номери, строк дії, паролі від інтернет-банкінгу, кодове слово та іншу конфіденційну і персональну інформацію.
  • Не відповідайте на СМС-повідомлення, які надіслані нібито від банку, де вас просять надати персональну інформацію.
  • Не переходьте за сумнівними посиланнями, надіслані в СМС чи месенджерах. Зазвичай, саме у такий спосіб зловмисники отримують доступ до банківських рахунків, звідки перераховують ваші заощадження на інші підконтрольні їм банківські рахунки. У разі отримання подібних дзвінків чи СМС-повідомлень радимо не відповідати, а негайно зателефонувати до банківської установи та повідомити службу безпеки про такі дії.
  • Якщо все-таки ви стали жертвою онлайн-шахрайства — негайно звертайтеся до поліції будь-яким зручним для вас способом, або зателефонуйте за номером 102.

Про це пише “Полтавщина”

Loading


Кременчук Today

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини