8.7 C
Kyiv
П’ятниця, 10 Січня, 2025

захист не погоджується з кваліфікацією
(www.radiosvoboda.org)

Найпопулярніші

У Дніпрі 10 січня пройшло перше слухання по суті справи щодо самовільного залишення військової частини Сергія Гнезділова, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода. Раніше суд залишив його під вартою до 31 січня.

Перед засіданням Гнезділов нагадав про бажання повернутися до військової частини. Однак він стверджує, що бригади, які висловлювали готовність прийняти його, зазнавали тиску. Сам процес він назвав «політизованим», не розкриваючи подробиць.

Раніше захист подавав клопотання про звільнення Гнезділова від кримінальної відповідальності та звернення про повернення його на службу.

Прокурор Микола Шелест повідомив, що військова частина відмовила, проте заявив:

«Не думаю, що це спроба тиску. Якщо Сергій знайде собі місце служби, він повернеться туди».

Адвокатка Гнезділова Анастасія Бурковська не погоджується з кваліфікацією справи, в якій її підзахисного звинувачують у дезертирстві.

«Ми вже не один раз говорили, що це неправильна кваліфікація, це має бути самовільне залишення частини. Зазначали рішення Верховного суду, яке прокурор, як орган державної влади, має брати до уваги. Натомість мене запевнили, що вони вбачають все-таки дезертирство».

За її словами, Гнезділов перед тим, як залишити місце служби, публічно повідомляв про плани повернутися, тоді як дезертирство передбачає умисел залишити військову службу остаточно.

Читайте також: СЗЧ: чому військовослужбовці кидають армію і як вирішити проблему?

«У фейсбуці Сергій Гнезділова, в інтервʼю численних він казав: я готовий повернутись, коли мені буде 25 років, це травень 2025 року. Або коли приймуть закон про демобілізацію, чіткі терміни служби. Це свідчить, що особа хоче повернутися на службу. Крім того, до вручення обвинувального акту Сергій подав клопотання про повернення на військову службу».

Відтак, стверджує Бурковська, йому б мали висунути звинувачення в самовільному залишенні частини.

Захисниця Гнезділова підтвердила його слова про тиск, який завадив військовому повернутися на службу, але не стала їх детальніше коментувати.

Суддя зрештою постановила, що ця справа не повинна слухатися в цьому суді, і відправила матеріали в апеляційний суд Дніпра, аби там визначили, який суд має розглядати справу по суті.

Читайте також: Гнезділову інкримінують не СЗЧ, а дезертирство: які варіанти судового вироку?

1 вересня Сергій Гнезділов, який у 2019 році долучився до лав ЗСУ, самовільно залишив військову частину й оголосив про це публічно, щоб, за його словами, привернути увагу до необхідності ротацій для піхоти, а також до відсутності чітких термінів для служби.

У 56-ій ОМПБр відреагували на дії Гнезділова: призначили службове розслідування та заявили, що військовий «вчинив дії, які містять ознаки кримінального правопорушення». Думки у суспільстві з приводу СЗЧ Гнезділова розділилися: хтось критикував самовільне звільнення з частини, а хтось навпаки підтримував.

Також у своєму фейсбуці Гнезділов написав про мінімум 80 тисяч випадках СЗЧ. Радіо Свобода направило запит до міністерства оборони щодо цієї інформації, але наразі не отримало відповіді.

Гнезділов вказував, що «СЗЧ – кримінальний злочин», утім, він закликав вирішувати проблеми, а не мовчати про них. 24 вересня прокуратура повідомила про відкриття кримінального провадження щодо нього.

Радіо Свобода

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини