Як і перша модифікація цього безпілотника, “Молнія-2” має суттєвий недолік — нею неможливо вразити ціль точно. Але це — поки що.
Війна потребує економії
У січні 2025 року кожного вечора у Телеграм-каналах, що спеціалізуються на моніторингу повітряних цілей, харків’яни стежать за групами безпілотників чи то поодинокими апаратами, що перетинають кордон та прямують у різних напрямках. Дійсно, щодоби БпЛА залітають в область десятками та мало який із них падає в обласному центрі.
21 січня безпілотник приземлився на приватному подвір’ї, напередодні інший дрон пошкодив дорожнє покриття у передмісті, 17 січня БпЛА поранив людей, які їхали в автівках поблизу “Металіста”, а інший атакував підприємство в Дергачах. У Куп’янську полювання дронів на людей вже стало повсякденною справою.
У Харківській обласній військовій адміністрації визнають — безпілотників дійсно побільшало.
“Фіксуємо збільшення в повітряному просторі кількості “шахедів”. Якщо ми спостерігали один — два, можливо, транзитом вони проходили, то наразі цілеспрямовано кружляють”, — заявив начальник ХОВА Олег Синєгубов.
Причина популярності фанерних літачків серед росіян проста — вони дешеві. Майже трирічна війна виснажила потужності не лише України, а й нашого ворога. У 2022-му та 2023-му роках окупанти засипали місто ракетами С-300 вартістю 2 млн. доларів кожна. Навесні 2024-го перейшли на керовані авіабомби вартістю приблизно 50 000 доларів. Але зараз шукають способи здешевити війну.
“Якщо проводити аналогію з авіабомбами, то, за неперевіреною інформацією, вартість одного БпЛА “Молнія-1″ – 300 доларів. Запускають їх великими групами, від 10 до 12 штук. Однак завдяки нашим силам ППО долітають одна або дві”, — сказав в ефірі “Суспільного” начальник управління Нацполіції в Харківській області Петро Токар.
За його словами, мета таких запусків, перш за все — терор мирного населення, а також прицільне полювання на поліцейських. Тому останнім часом на прифронтових територіях правоохоронці пересуваються в автомобілях без розпізнавальних знаків.
Вочевидь, на “Молнії-2”, російські військові інженери не зупиняться і, так само, як свого часу з КАБами, будуть намагатися збільшити потужність цих дешевих безпілотників.