-1.8 C
Kyiv
П’ятниця, 7 Лютого, 2025

Що додати в грунт, щоб розсада наростила коріння
(apostrophe.ua)

Найпопулярніші

Розвинена коренева система є однією з основних запорук вирощування міцної та здорової розсади. Саме коріння забезпечує рослинам стійкість, гарний ріст і подальший розвиток після пересадки у відкритий ґрунт або в теплицю. Чим сильніша у розсади коренева система, тим краще рослина зможе отримувати поживні речовини та воду, а згодом краще адаптується до нових природних умов.

theLime розповідає про перевірені способи, як допоможуть розсаді наростити потужне коріння.

Читайте також: Готуємося сіяти розсаду: місячний посівний календар на лютий.

Багато городників стикаються з проблемою слабкої кореневої системи розсади: тонкі корінці, недостатньо розвинені бічні відгалуження, погане вбирання води й поживних речовин. Що ж зробити, аби розсада з перших днів активно нарощувала потужні та розгалужені корені? Є кілька перевірених методів, які допоможуть виростити міцну розсаду з товстими, стійкими стеблами та добре розвиненим корінням.

Глибина та об’єм тари

Одним із ключових чинників формування сильної кореневої системи є довжина коренів. Якщо ви посієте свою розсаду у неглибоку і надто малу тару, її корінню просто не буде де нормально розвиватися. Якщо коріння розсади буде обмежене у ємності, воно швидко досягне дна й почне закручуватися або ж просто так і залишиться короткими. Як результат, це негативно вплине на здатність рослин вбирати поживні речовини та воду.

Досвідчені городники вдаються до певних хитрощів, щоб запобігти такій ситуації і стимулювати ріст кореневої системи. Йдеться про створення в ґрунті штучних перешкод, щоб змусити коріння “шукати” обхідні шляхи і розростатися.

Розпушувачі у ґрунті

Створити перешкоди у ґрунті допоможуть і спеціальні розпушувачі. Вони не тільки ускладнюють корінню прямий ріст, а й покращують аерацію субстрату, а це важливо для підтримання здорового середовища в прикореневій зоні.

Найбільш ефективними розпушувачами є:

  • Вермикуліт – мінеральний матеріал, який утримує вологу та сприяє збереженню поживних речовин у ґрунті.
  • Перліт – природний матеріал, що робить ґрунт більш пухким і легким.
  • Цеоліт – пористий матеріал, який покращує структуру ґрунту та запобігає його ущільненню.
  • Подрібнена яєчна шкаралупа – не лише працює як розпушувач, а й збагачує ґрунт кальцієм, що сприяє зміцненню тканин рослини.

Додавання таких компонентів у ґрунтову суміш дозволяє створити оптимальні умови для розвитку кореневої системи.

Читайте також: Коли сіяти перець на розсаду: найкращі дати за місячним календарем і поради городникам.

Хороший дренаж

Для розвитку коріння розсади дуже важливим є правильний дренаж. Коренева система рослин не може нормально розвиватися в перезволоженому середовищі, оскільки це призводить до гниття і розвитку грибкових захворювань.

Найпростіший спосіб забезпечити гарний дренаж – зробити отвори в дні ємностей, де росте розсада. Це дозволить уникнути застою води, а також простимулює ріст коріння в глибину в пошуках вологи.

Якщо ви висіваєте розсаду у досить великі ємності, можна зробити додатковий дренажний шар. Для цього на дно контейнера треба викласти дрібні шматочки пінопласту, керамзиту або навіть дрібний гравій. Це створить умови для відтоку зайвої води і попередить загнивання кореневої системи.

Полив через піддон

Ще один ефективний метод стимулювання росту коренів – полив розсади через піддон. Цей спосіб змушує коріння рости вниз у пошуках води і викликає подовження та зміцнення кореневої системи. Якщо ви оберете цей спосіб для поливу розсади, то зможете уникнути перезволоження верхнього шару ґрунту та зменшите ризик виникнення грибкових захворювань.

Читайте також: Орієнтуйтеся не тільки на календар: як визначити терміни посадки помідорів на розсаду.

Контроль за внесенням азотних добрив

Азот є важливим елементом для росту рослин, але його надлишок може негативно позначитися на розвитку кореневої системи. Якщо перегодовувати розсаду азотними добривами, вона почне активно нарощувати зелену масу – стебла та листя, а от коренева система при цьому залишиться слабкою та недостатньо розвиненою.

Щоб уникнути цієї проблеми, варто з обережністю підходити до внесення азотних добрив, особливо на початкових етапах розвитку розсади. Краще віддати перевагу фосфорно-калійним добривам, які стимулюють ріст коренів і роблять їх міцнішими.

Цікаві новини для вас:

  1. Корисне та доступне добриво: як застосувати бананову шкірку для підживлення розсади.
  2. Чому редис виростає гірким: три найпоширеніші помилки дачників.
  3. Як знизити кислотність ґрунту: лайфхаки і засіб, про які не всі знають.

Апостроф

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини