22.1 C
Kyiv
Четвер, 30 Травня, 2024

На Черкащині зменшується кількість людей, які мають статус безробітного | Про Все
(provce.ck.ua)

Найпопулярніші

Нині на обліку Черкаського обласного центру зайнятості перебуває 4000 тисячі осіб, які мають статус безробітного. Водночас цьогоріч від роботодавців уже надійшло майже 3000 вакансій.

Про це розповіла заступниця директорка обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.

Щодня центр може запропонувати клієнтам понад 1000 вакансій. Роботодавці нині найбільше потребують працівників сфери обслуговування, будівництва та промисловості. 

Водночас нині спостерігається тенденція до зменшення кількості осіб, які мають статус безробітного.

– За два місяці 2024 року на обліку в Службі зайнятості перебувало вдвічі менше людей, які мали статус безробітного, порівняно з січнем-лютим минулого року. Кількість же вакансій, навпаки, збільшилася. Наступна ознака сьогоднішнього ринку праці – “жіноче обличчя” безробіття, адже 80% осіб серед тих, які перебувають на обліку в Службі зайнятості, жінки, – зазначила Сорокіна.

Окрема увага в області зосереджена на підтримку і працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.  

– Загалом із початку повномасштабної війни на Черкащині працевлаштовані 1255 ВПО, – зауважила Марина Сорокіна. – Наразі в області на обліку перебувають 574 особи.

Крім цього, в регіоні реалізовують державні програми. Зокрема, з початку 2024 року послугою надання ваучера на навчання скористалися 89 громадян. Серед них – 5 внутрішньо переміщених людей, 9 людей із інвалідністю та один ветеран.

За час дії програми з надання мікрогрантів на Черкащині 290 учасників уже отримали грантові виплати та розвивають бізнес. Грантоотримувачі працевлаштували 220 людей на новостворені робочі місця, зокрема і колишніх безробітних.

За інформацією пресслужби Черкаської ОВА