26.7 C
Kyiv
Вівторок, 28 Травня, 2024

Миропілля, Грабовське, Рясне, Вощинине: як живують люди на кордоні з росією
(sumypost.com)

Найпопулярніші

У ютуб-проєкті «Хащі» фільмують зникаючі села та занедбані райцентри України. Цього разу відомі блогери вирушили в експедицію на Сумщину, у відео показали чотири села Сумської області: Миропілля, Грабовське, Рясне, Вощинине. Мешканці сіл розповіли про Голодомор, сусідство з рф, окупацію, атаки дронів та поділилися історіями з життя.

«Слобожанщина – це пробний камінь України», саме так писав про цей край відомий український історик Михайло Грушевський. Російська влада спочатку тут скасовувала автономію та притісняла в правах козацтво, а перевіривши це на Слобідській Україні запроваджувала ці обмеження на Гетьманщині. Але водночас місцеві козаки ніколи не були кріпосними. Чи завжди тут жили козаки? Коли і як з’явився термін Слобожанщина чи Слобідська Україна? Хто тут жив раніше і живе зараз?

Як місцеві козаки співіснували з росіянами та як їх приймали у 2022 році? Чи вимирають ці села та які у них настрої сьогодні? Хочете дізнатися про це все, тоді запрошуємо до перегляду чергової роботи документального проєкту Хащі де ми розкриваємо колорит та автентичність слобідських сіл Сумської області що живуть на самому кордоні з Росією», – написали автори в описі до відео.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

The Sumy Post

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я


Останні новини