22.1 C
Kyiv
Четвер, 30 Травня, 2024

У Запоріжжі відкрили нову виставку із серії Плакати воєнного часу
(zprz.city)

Найпопулярніші


У Запоріжжі відкрили 20-ту виставку із серії «Плакати воєнного часу» просто неба

На вулицях Запоріжжя після тримісячної перерви знов з’явились плакати воєнного часу – не цей раз роботи графічного дизайнера, діджитал-артиста й ілюстратора Стаса Колотова (Чернігів-Київ).

Читайте також: Як цікаво провести перші весняні вихідні у Запоріжжі – афіша культурних івентів

Де можна побачити плакати воєнного часу

Плакати традиційно можна побачити на проспекті Маяковського і зовні Туристичного інформаційного центру (зараз – на будівельному паркані), що на проспекті Соборному, 151 – це головні локації, де і побували  журналіст та фотограф zprz.city.

А також на кубах ТІЦ  біля ТЦ «Україна», «Амстора» на вул. Перемоги, на майданах Фестивальний та Університетський, біля обласної універсальної наукової бібліотеки, на проспекті Металургів.

Історія виставок “Плакати воєнного часу» у Запоріжжі

Нагадаємо історію виставок “Плакати воєнного часу». Це спільний проєкт департаменту культури й туризму Запорізької міської ради та Міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY contemporary art project (його засновники – із Запоріжжя).

Першою спільною виставкою стала експозиція гострих плакатів відомого художника Олексія Сая з Києва, яку відкрили 6 червня 2022 року.

В рамках цього унікального проєкту запоріжців та гостей міста знайомлять з творчістю найкращих українських художників, які створюють плакати, що образотворчою мовою розповідають про воєнні події та несуть життєствердний посил.

Усього, за словами організаторів, у Запоріжжі провели 19 виставок серії “Плакати воєнного часу” з понад 350 роботами. На грант Українського культурного фонду, який виграв департамент культури і туризму міськради, видали книгу “Плакати воєнного часу” з роботами однойменних виставок.

“Роботу з лелекою автор пов’язує із Запоріжжям”

Попередня виставка, Миколи Коваленка (Токмак – Київ – Братислава), демонструвалась в Запоріжжі восени 2023 року. З чим пов’язана перерва та про нову виставку розповів директор ТІЦ Олексій Каніщев:

“Виставок не було тривалий час, це пов’язано з ремонтними роботами нашого будинку, проспект Соборний, 151 (після ракетного ворожого удару у жовтні 2022 року. – Ред.). А без експонування на фасаді ТІЦ ми не бачили продовження проєкту “Плакати воєнного часу”.

Новою виставою ми відзначаємо початок весни. Ми відкриваємо Запоріжжю виставку українського митця, дизайнера, ілюстратора Стаса Колотова. Нарративи не змінились: на плакатах показано російську агресію і тероризм, руйнування, героїзм українців і становлення їх, як нації.

Є роботи, пов’язані із Запоріжжям, їх три, зокрема, з лелекою. (Є присвята іншим містам та загально українським подіям. – Ред.).

Розуміємо важливість цього проєкту, будемо продовжувати.

Дуже жвавий інтерес і в Запоріжжі, і в Україні, і в Європі викликала книга “Плакати воєнного часу”, яка нещодавно вийшла. Поки видали 500 екземплярів.

Пишемо заявки на гранти, щоб розширювати проєкт, щоб доносити інформацію суспільству в світі, що війна в Україні триває, найбільша жахлива після Другої світової”.

На запитання, де можна подивитись книгу “Плакати воєнного часу” у Запоріжжі, Олексій відповідає:

“Ми передали її у обласні та оновлені міські бібліотеки, у деякі кав’ярні. Можна подивитись книгу у Туристичному інформаційному центрі. Були передані примірники й у бібліотеки інших міст України. До речі, три примірника передамо в Берлін, на міжнародну туристичну виставку”.

Також Олексій Каніщев розповів, що у планах на цей рік зробити локації виставок “Плакати воєнного часу” у всіх районах Запоріжжя, для цього шукають гранти.

Представлені серії робіт Стаса Колотова:

– “Українська спадщина” – колажі з використанням автентичних старовинних фото українців;

– ”russia terrorist” – серія цифрових робіт про зруйновані росією домівки українських міст;

– ”Різнобарвна Україна” – цифрова серія на тканині, створена на підтримку збереження фауни та флори України;

– ”EMBROIDERED UA” – серія творів, в яких використовується техніка діджитал вишивки.

Читайте також: У Польщі показали плакати воєнного часу відомих українських художників – раніше їх бачили на вулицях Запоріжжя

***

Виставка плакатів воєнного часу Стаса Колотова триватиме на вулицях Запоріжжя до 15 квітня.

Також скоро у галереї Туристичного інформаційного центру презентують виставку, на якій запрошують подивитися на людське тіло з мистецько-філософського ракурсу.

Ми писали, що у запорізькому музеї відкрили незвичайну виставку художника з позивним Пікассо – фото.

Фото Євгенія Свєтлова


ZPRZ.CITY

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я


Останні новини