15.4 C
Kyiv
Середа, 22 Травня, 2024

Максимальний розмір надбавки становитиме 1500 грн. Що відомо про підвищення пенсій в області
(kremen.today)

Найпопулярніші

Урядовим рішенням від 23 лютого «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» визначений механізм цьогорічного березневого перерахунку, зокрема, коефіцієнт індексації, який залежить від рівня інфляції за попередній рік, категорії громадян, виплати яких підлягають індексації, та інші особливості її проведення.

Як зазначається у постанові, з 1 березня 2024 року перерахунок пенсій проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для розрахунку пенсії, у розмірі 1,079. Отже, індексацією охопили більшість видів пенсії – звичайні пенсії за віком, за інвалідністю, через втрату годувальника, пенсії військових, науковців, держслужбовців, чорнобильські пенсії.

Пенсіонерам, яким було призначено виплату у 2021-2023 роках, за фактом пенсії не індексують, тому їх підвищать на 100 гривень, пенсіонерам, яким пенсії були призначені до 2021 року, виплати проіндексують на 7,96%. При цьому на такий відсоток зросте не сама пенсія, а зарплата, яка використовується у формулі розрахунку. Таким чином, максимальний розмір надбавки становитиме, як і торік, 1500 грн, а мінімальний – 100 грн.

Одержувачі пенсій повинні врахувати, що розмір підвищення залежить від того, чи працює людина, скільки в неї стажу, який вік тощо. У тому випадку, коли пенсія понад 4 – 5 тис. грн, то теоретично можна очікувати збільшення пенсії саме на 7,9%, або 395 гривень. А ось якщо пенсія менша за 3 тис. грн, то розмір її зростає насамперед не за рахунок індексації, а за рахунок збільшення мінімальних виплат. Тобто основний розмір пенсії буде проіндексовано, але це не зможе суттєво його змінити, тому буде доплата до мінімальної пенсії.

Джерело: Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Кременчук Today

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я


Останні новини