У Пенсійному фонді розповіли, чи зараховується до страхового стажу період догляду за особою з інвалідністю І групи
Законом України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено зарахування до страхового стажу періодів догляду, зокрема за особою з інвалідністю І групи, якщо людина, яка здійснювала догляд, є працездатною (не досягла пенсійного віку та не є особою з інвалідністю), не працювала в такий період і отримувала в органах соціального захисту населення допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.
Про це повідомили в Головному управлінні ПФУ в Запорізькій області.
Читайте також: Скільки страхового стажу необхідно для призначення пенсії за віком у 2024 році – роз’яснення Пенсійного фонду
При дотриманні зазначених умов період догляду, який мав місце після 01.01.2004, враховується до страхового стажу людини, оскільки згідно зі статтею 11 Закону № 1058-IV y цей період вона є застрахованою особою. Страхувальником для неї є відповідний орган соціального захисту населення, що виплачує їй допомогу, надбавку або компенсацію.
Чи потрібно подавати щомісячний звіт про надані послуги догляду, якщо такі послуги надаються без оформлення ФОП?
Так, якщо людина надає соціальні послуги догляду потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання без провадження підприємницької діяльності на професійній основі, їй необхідно до п’ятого числа місяця, наступного за тим, у якому було надано соціальні послуги догляду, подати до територіального органу Пенсійного фонду відповідний звіт для відшкодування коштів за надані послуги.
Форма звіту затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 № 438 «Деякі питання організації забезпечення соціальними та медичними послугами потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які їх потребують».
Раніше ми розповідали, як сплачувати добровільні внески на пенсійне страхування, якщо ви з якихось причин залишилися без роботи, але хочете мати стаж.