14.4 C
Kyiv
Понеділок, 20 Травня, 2024

Соцвиплати для ВПО та пенсії з 1 березня 2024 – що зміниться
(fakty.com.ua)

Найпопулярніші

На сьогодні 2,5 млн українців у статусі внутрішньо переміщених осіб продовжать отримувати соціальні виплати з 1 березня в рамках нової програми від Кабміну.

При цьому уряд закликає таких громадян активно використати своє право на працевлаштування.

Про це в ефірі національного телемарафону ведучому Вадиму Карп’яку розповіла міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

Зараз дивляться

— У нас немає мети заощадити бюджетні кошти за рахунок скорочення виплат особам ВПО – приблизно та сама сума, що була закладена на ці потреби минулого року, передбачена й цього. Інша справа – і про це також просять нас наші міжнародні партнери – збільшити якість адміністрування цих виплат. Тобто дійсно надавати допомогу тим, хто її потребує, а не тим, кому вже вдалося інтегруватися на новому місці проживання, – пояснила чиновниця.

Жолнович додала, що нова соцпрограма з 1 березня розширює забезпечення малозабезпечених верств населення. Тобто якщо українець із ВПО з якоїсь причини залишився без цього статусу, це стане своєрідною страховкою, щоб на початку зовсім не залишитися без виплат.

— Зменшуючи одну програму, ми розширюємо іншу. Ми просто верифікуємо потреби людей, щоб переконатися, що людина не просто отримує допомогу і нічого не робить зі своїм життям, а й робить усе можливе, щоб стати на ноги. Зрозуміло, йдеться лише про працездатних українців, – наголосила вона.

Індексація пенсій з 1 березня

Також з 1 березня в Україні проводиться індексація пенсій, що дозволить пенсіонерам вже цього місяця отримувати збільшені виплати у новому перерахунку.

Середня пенсія зросте на понад 300 грн, найменша – на 200 грн.

— У будь-якому разі пенсію в Україні буде перераховано на 100 грн, а максимальний поріг надбавки – 1500 грн. Ми розуміємо, що не можемо “роздмухувати” Пенсійний фонд насамперед звернувши увагу на низькі пенсії. Для таких пенсіонерів інфляційні втрати виявилися критичними з погляду виживання. Це розуміють наші партнери, і я думаю, ми знайдемо ресурси, щоби провести повну індексацію до кінця року, – резюмувала Жолнович.

Читайте також


Кабмін продовжив соцвиплати для ВПО до 1 березня – Жолнович


Зарплата, гроші, виплати, гривні, гаманець

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

ФАКТИ

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я


Останні новини