26.7 C
Kyiv
Вівторок, 28 Травня, 2024

У Запоріжжі на будинках можна побачити дивні назви вулиць, фото – добірка найбільш вражаючих
(zprz.city)

Найпопулярніші


Вулицю давно перейменували, а її жителі ще не розібралися зі старою назвою

Була в Запоріжжі вулиця Політкаторжан. Звичайно, ця тяжка спадщина радянської топонімії давно перейменована. Аж 2016 року.

Певно, чіплятися за таку виразну назву невдобно було навіть тим, хто «звик до неї за десятки років» або ж шанує вислів «больше проблем нету?». Однак дискусії щодо пріоритетів місцевої влади залишимо для соцмереж. А тут ми покажемо, що таке варіативність по-запорізьки.

Читайте також: Без Гагаріна та Маяковського – у Запоріжжі планують перейменувати 144 вулиці (список)

Отже, ласкаво просимо на колишню Політкаторжан. Ось де справжні розсипи усіляких титулів однієї і тієї ж вулиці. Тут вам і «Політкаторжан»…

…і «ПолИткаторжан»…

…але найчастіше якогось одного окремо взятого «П-каторжанина»

І серед усього цього різношерстого вшанування злої арештантської долі ми побачили одну-єдину табличку з правильною назвою вулиці – Вишнівського.

Табличка, крім достовірності написаного, вирізняється і візуально – зроблена зі смаком.

Читайте також: Київський художник присвятив плакати прифронтовому Запоріжжю – їх можна побачити на вулицях міста

Взагалі-то, у цей куток Запоріжжя – Первомайське і Второмайське селища – треба водити туристів. Де ще можна побачити такі сузір’я розбіжностей на вуличних табличках.

Після здивування гнучкістю найменування згаданої вулиці Вишнівського група туристів може перейти на іншу стріт, яка називається… коли як. Судячи з табличок на будинках і парканах, вона то Вахтова, то Вахтенная, то Вахтина.

Якщо перші два різновиди можна списати на двомовність, то хто такий Вахтин – загадка Второмайського селища. Можливо, секретний і поки не відомий нам звитяжець, звершення якого ще зарано оприлюднювати. Хоча я особисто схиляюся до версії з персонажем тутешньої міфології.

Читайте також: У Запоріжжі планують збільшити кількість камер на вулицях – у поліції розповіли, наскільки це безпечно в умовах війни

Містичний Тушинський – ще одна таємниця району. Хто такий, невідомо, але цей фантом успішно конкурує з другим варіантом вуличної назви – Тушинська.

Свої нюанси в іншої вулиці неподалік. Тут безпосередні сусіди живуть, якщо вірити покажчикам, і на «Танкістів», і на «Танкіста». Та всіх порвав напис на воротях однієї оселі: «Т-20». Лапідарність цієї позначки пре як танк.

Тож перейменування у нас тут лагідне й демократичне. Хто як хоче, так і називає.

Останнє слово в попередньому реченні – варіативно. 

Фото автора


ZPRZ.CITY

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я


Останні новини