У Запоріжжі відбулася акція за право військових на демобілізацію

Сьогодні, 3 березня, рідні військовослужбовців ЗСУ зібралися на мирний пікет під стінами Запорізької ОВА. Вони вимагали у влади надати військовим право на демобілізацію після 18 місяців служби.�

Побувала на акції й журналістка zprz.city.

Читайте також: Головна мета – повернути хлопців додому: у Запоріжжі рідні оборонців Маріуполя висадили нову алею дерев – фото

Більшість учасників пікету чекають своїх рідних з фронту з початку повномасштабної війни – а це вже два роки. Наразі у новому законопроєкті про мобілізацію пропонують демобілізувати військових після 36 місяців служби.

Проте це дуже довго, і це фактично смертний вирок для військових, які вже зараз виснажені фізично та морально, кажуть організаторки акції.

“Мій чоловік воює з березня 2022 року, переважно на Донеччині. Так, у нього бувають відпустки, але вони дуже рідко і вони невеликі. За цей час неможливо пройти обстеження, відпочити, побути з родиною. Це дуже важко. У нас є дитина, якій 13 років, яка все розуміє.

Ми вимагаємо, в першу чергу, щоб нас влада почула. Ми вимагаємо розумні терміни служби. Війна стосується кожного!”, – каже одна з учасниць пікету Анна.

Учасники пікету кажуть: військові, які пішли добровольцями на фронт з перших днів повномасштабної війни – справжні герої, і вони заслужили право на відпочинок. Проте наразі вони його не отримують.

Зазначимо, що подібні акції сьогодні пройшли і в інших містах України.

Раніше ми розповідали, як правильно спілкуватися з рідними та знайомими, що повернулися з фронту.

Фото авторки