З 2023 року набули чинності нові правила складання авансового звіту. Йдеться про наказ Міністерства фінансів Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 вересня 2015 року № 841 в редакції від 09.05.2023 р. № 239.
Щоб вам було простіше розібратися з тим, як правильно оформлювати авансовий звіт у 2024 році, Факти ICTV поспілкувалися з бухгалтером Тетяною Хаврона.
Що таке авансовий звіт
– Авансовий звіт — це документ (звіт працівника) про витрачання коштів, виданих наперед підприємством для виконання певного службового доручення, а саме: витрати на відрядження, закупівля матеріальних цінностей, оплата послуг зв’язку та інші операції, що пов’язані з господарською діяльністю підприємства, – пояснює бухгалтер.
Вона зазначає, що невитрачені кошти доведеться повернути.
Зараз дивляться
– Невитрачені кошти після виконання доручення або закінчення відрядження належить повернути у встановлені терміни, які нижче будуть зазначені, – додає спеціаліст.
В авансовий звіт, зокрема, вносяться відомості про використання коштів, виданих на відрядження.
Що саме входить у витрати на відрядження:
- витрати на проїзд (зокрема, перевезення багажу, бронювання транспортних квитків). Йдеться як про проїзд до місця відрядження і назад, так і за місцем, де воно проходить (зокрема, на орендованому транспорті);
- компенсація за проживання у готелях чи мотелях. Сюди також входять витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чищення, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни);
- кошти на винаймання інших жилих приміщень;
- витрати на телефонні розмови;
- компенсація за оформлення необхідних документів: закордонних паспортів, дозволів на в’їзд, тобто віз, обов’язкове страхування, а також інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду та перебування у місці відрядження, зокрема будь-які збори і податки, що підлягають сплаті у зв’язку зі здійсненням таких витрат.
- інші витрати, пов’язані з метою відрядження працівника.
– Всі витрати, які зазначаються в авансовому звіті, повинні бути підтверджені документально, а саме: чеки, квитанції, квитки, страхові поліси тощо. Не належить до витрат придбання алкогольних та тютюнових виробів, відпочинкові заходи тощо, – наголошує Тетяна Хаврона.
Кому потрібно подавати авансовий звіт 2024 та в які терміни
За словами бухгалтера, 1 квітня 2023 року оновлено процедуру звітування щодо коштів на відрядження. Працівники (підзвітні особи) повинні скласти авансовий звіт й надати всі підтверджувальні документи до закінчення місяця, наступного за місяцем, в якому платник податку завершує таке відрядження або завершує виконання доручення підприємства, яке видало кошти під звіт.
– Тобто якщо в січні працівник повернувся з відрядження або зробив певні оплати з наданих йому коштів, то прозвітувати він мусить до кінця лютого. Важливо зазначити, що невикористані кошти працівник повинен повернути разом із поданням авансового звіту, бо інакше вони будуть оподатковані податком з доходів фізичних осіб в розмірі 18 % від суми та утримані із заробітної плати, – додає Хаврона.
Приклад авансового звіту 2024
Нова форма авансового звіту затверджена наказом Мінфіну Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 вересня 2015 року № 841″ від 09.05.2023 р. № 239.
– У цьому документі працівник вказує дату, свої дані (ПІП, код), суму та дату одержаних коштів, суму перевитрати або невитрачених коштів, а також в останній таблиці робить опис витрат, зазначивши щодо кожного документа номер, дату, суму та назву придбаного товару/послуги (витрати). Решту заповнює бухгалтер чи уповноважена особа підприємства, – зазначає бухгалтер.
Джерело: БІП
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.