19.2 C
Kyiv
Понеділок, 24 Червня, 2024

Уряд розпорядився, що органи держвлади мають зменшити споживання електроенергії – прем’єр
(www.radiosvoboda.org)

Найпопулярніші

Кабінет Міністрів України розпорядився, щоб міністерства, центральні органи влади, обласні державні адміністрації відмовилися від використання кондиціонерів, зовнішнього освітлення будівель і прилеглої території, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Одночасно працюємо над тим, щоб зменшити споживання. Починаємо з себе. Перед усіма органами державної влади поставили завдання зменшити споживання електроенергії. Ухвалюємо сьогодні відповідне розпорядження уряду. Міністерства, центральні органи влади, обласні державні адміністрації мають відмовитися від використання кондиціонерів, зовнішнього освітлення будівель і прилеглої території», – сказав він під час засідання уряду.

Також КМУ рекомендував правоохоронним органам, органам судової влади, іншим держорганам зробити аналогічні кроки, а місцевій владі – обмежити вуличне освітлення.

«Бізнес закликаємо також обмежити використання кондиціонерів та іншого енергоємного обладнання, не критичного для виробничої діяльності. Виняток – не обмежуватиметься використання кондиціонерів у лікарнях і на підприємствах, де кондиціонування повітря є частиною виробничого процесу», – додав Шмигаль.

Росія продовжує атаки проти енергосектору України. За словами прем’єра, енергосистема цілісна, але у системі залишається значний дефіцит – це означає, що Україна може виробити менше електроенергії, ніж споживає.

Як зазначив Денис Шмигаль, щоб поліпшити ситуацію, влада працює одночасно з двох сторін – відновлення, розширення генерації і одночасно зменшення споживання.

Читайте також: В «Укренерго» прогнозують тимчасове покращення ситуації в енергосистемі через вихід у роботу блоку АЕС

Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. За даними «Укренерго», вимушені відключення електроенергії — наслідок шести комбінованих цілеспрямованих атак РФ на українську енергосистему. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованих ракетних атак РФ у березні знищено 80% теплової генерації. У Міненерго повідомляли, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» і гідроелектростанції «Укргідроенерго».

Радіо Свобода

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини