22.1 C
Kyiv
Четвер, 30 Травня, 2024

ЄС посилить перевірки перевізників через побоювання фермерів щодо зерна з України – єврокомісар
(www.radiosvoboda.org)

Найпопулярніші

Європейський союз посилить перевірки, щоб пересвідчитися, що перевізники дотримуються зобов’язань, на тл протестів фермерів – про це заявила єврокомісарка з питань транспорту Адіна Велян у коментарі агентству Reuters.

Єврокомісарка висловила думку, що закриття кордонів ніколи не є хорошою ідеєю, надто коли йдеться про «сусіда, який так сильно потребує зв’язків».

«Доки угоди виконуються коректно, не має бути проблем, і ми працюємо над посиленням їхньої імплементації… Іншими словами, ми маємо пересвідчитися, що оператори не порушують домовленостей, що вони можуть виконувати лише двосторонні операції, що в них є право на транзит», – заявила Велян.

Читайте також: Польські фермери повністю заблокували пункт пропуску в Шегинях – ДПСУ

При цьому, за словами єврокомісарки, країни Євросоюзу також можуть отримувати зиск від торгівлі. Вона вказала на те, що експорт вантажівками з Польщі, Румунії та Словаччини на український ринок зріс удвічі й перевищив зростання обсягів товарів, які надходять до цих країн з України.

9 лютого у Польщі розпочався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Упродовж місяця вони планують блокувати всі пункти пропуску, а також дороги й автомагістралі в окремих воєводствах.

Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступають проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження «зеленого ладу» – йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог. Також серед вимог – підтримка тваринництва.

Читайте також: Два роки на шляху до ЄС – де зараз Україна?

За час протесту польських фермерів сталися щонайменше чотири випадки розсипання українського збіжжя.

Акції фермерів зі схожими вимогами також тривають в інших країнах Європи.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляє, що питання деблокування кордону з Польщею має бути вирішене до 28 березня, інакше Україна залишає за собою право застосовувати дзеркальні заходи на пунктах пропуску.

Радіо Свобода

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я


Останні новини